Ortadoğu Grup bünyesinde 2007 yılında faaliyete geçen Ortadoğu Enerji, 2009 yılında Yeşil Holding ile güçlerini birleştirerek büyümeye hızla  devam etmektedir.

Aşağıdaki kısımda Ortadoğu Grup ve Yeşil Holding ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ortadoğu Grup Hakkında

1981 yılında inşaat ve lojistik alanlarındaki faaliyetleri ile iş hayatına başlayan Ortadoğu Grup, 30 yılı aşkın geçmişine; hem Türkiye çapında hem de global çapta ses getiren pek çok başarılı yatırım ve proje sığdırmıştır.

Sağlık hizmetleri alanında liderlik rolünü üstlenen Ortadoğu Grup“Memorial Hastanesi” projesi ile Türkiye’de özel sektörün sağlık faaliyetlerindeki kalite çıtasını köklü olarak değiştirmiştir. Memorial Hastanesi dünyanın en önemli sağlık hizmetleri akreditasyonu olan JCI akreditasyonunu dünyada almaya hak kazanan 21. hastane, Türkiye’de ise ilk hastane olmuştur. Bugün Memorial Hastanesi; sadece Türkiye’de değil, dünyanın çeşitli bölgelerinden hastaların tedavi olmak için başvurduğu bir kurum hâline gelmiştir.

Devamı için tıklayınız…

Yeşil Holding Hakkında

Yeşil Holding çatısı altında inşaat, enerji, telekomünikasyon, hizmet ve üretim alanında Türkiye ve Amerika merkezli halka açık şirketler ve bağlı ortaklıkları bir arada bulundurmaktadır. Öncelikle inşaat, enerji ve telekomünikasyon alanlarına yoğunlaşan Holding’in temellerini oluşturan en köklü şirketi Yeşil Kundura, 1948’den bu yana birçok ilke imza atmış, kundura sektörünün öncü markasıdır.

İnşaat sektöründe odaklanmış yapısı ile sektörde birçok ilke imza atan Yeşil Holding’in halka açık iştiraklerinden Yeşil GYO, gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine yatırım yapmak üzere 1997 yılında kurulmuş bir portföy yönetim şirketidir. Hisse senetleri 1999 yılından itibaren Borsa İstanbul’da işlem gören Yeşil GYO, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin kurucu üyesi ve Türkiye’de kurumsal derecelendirme yapan ilk ve tek GYO olarak 10 üzerinden 9,02 Kurumsal Derecelendirme Notunun sahibidir.

Devamı için tıklayınız…