40 Yıllık tecrübesi ile hem Türkiye’de hem de dünyada pek çok başarılı yatırıma ve projeye imza atan Ortadoğu Holding, Ortadoğu Enerji adıyla 2007 yılında yenilenebilir enerji alanında faaliyete geçmiştir.

Ortadoğu Enerji, Avrupa’nın en büyük, dünyada ise ilk on sırada yer alan 33,8 MW kapasiteli İstanbul/Odayeri Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Üretimi Santrali ile enerji sektörünün önde gelen firmaları arasındadır. Odayeri Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Üretimi Santrali aynı zamanda, yıllık 1 milyon ton ile dünyanın en büyük “Gönüllü Karbon Kredisi” projesi olma özelliğini de taşımaktadır.

Ortadoğu Enerji ayrıca 16,9 MW kapasiteli İstanbul/Kömürcüoda, 6,5 MW kapasiteli Kocaeli/Solaklar ve 2,1  MW kapasiteli Kocaeli/Dilovası santrallerinde Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Üretimi yapmaktadır. Tüm santrallerden yıllık 1.8 ton (27 milyon fidana eş değer) karbon emisyon azaltımı sağlanmaktadır.

Ortadoğu Enerji’nin 2012 yılında Rüzgâr enerjisi alanında Demirer Holding ile ortaklık kurarak geliştirdiği 50 MW kapasiteli Çerkeş RES, 35 MW kapasiteli Hamsi RES, 30 MW Karamürsel RES ve 5 MW kapasiteli Fener RES projelerinin yatırım aşaması devam etmektedir. 42 MW kapasiteli Poyraz Gölü RES projesi ise 2015 yılında elektrik üretimine başlamıştır.

Ortadoğu Enerji olarak Türkiye’nin jeotermal olarak en aktif bölgelerinden Manisa Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde, ayrıca Kütahya´nın Simav  ilçesinde toplam 4 adet jeotermal arama sahasına sahibiz.

“Çevre Dostu Enerji Üretimi” anlayışıyla yatırımlarına devam eden Ortadoğu Enerji, “Çöp Gazından Enerji Üretim Projesi” ile ICCI 2011’de “En Çevreci Yatırımcı Ödülü”ne; “2013 İstanbul Sanayi Odası KOBİ Çevre Dostu Uygulama Jüri Özel Ödülü”ne ve “Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödül Programı” “Türkiye KOBİ Kategorisi 2.’lik Ödülü”ne sahiptir. Son olarak 2017 yılında Dubai Yüksek Enerji Konseyi tarafından düzenlenen Emirates Enerji Ödüllerinde “Büyük Enerji Projeleri” kategorisinde birinci oldu

Uluslararası Katı Atık Birliği’nde (ISWA) “Gold Member” üyeliği bulunan Ortadoğu Enerji, aynı zamanda Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneğine de (TAYÇED) üyedir.

Yenilenebilir enerji alanında Güneş Enerjisi alanında yaptığımız yatırım çalışmalarımız ise devam etmektedir.

Vizyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda pazar ve tüketici ihtiyaçlarını karşılarken kaynaklarımızı optimize edecek sürdürülebilir iş modelleri geliştirmek.

Misyonumuz

Yenilenebilir enerji sektörünün önemli oyuncularından biri haline gelerek, yatırımlarımız ve projelerimizle Türkiye’nin yenilebilir enerji alanında dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer almasını sağlamak.